Pousada Praia Da Pipa
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Praia Da Pipa Praia de Pipa är beläget mindre än 50 meter från Bookshop och ungefär 5 minuter till fots från Vila da Pipa Shopping. Detta bekväma hotell erbjuder gästerna Wi-Fi i allmänna utrymmen.
Praia de Pipas centrum kan nås på 5 minuters promenad. Sevärdheter, som du hittar i närheten av hotellet, inkluderar Pipa Center. Praia do Madeiro ligger ungefär 2 km bort, medan busstationen Terminal de Oni de Pipa inom 450 meter från Pousada Praia Da Pipa.
Rummen har uteplats och balkong tillsammans med luftkonditionering, samt plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler. Detta boende erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. Bekvämligheter som en separat toalett och en dusch ingår i de privata badrummen.
Det bekväma hotellet erbjuder en frukostbuffé dagligen. Restaurangen Tapas, som är perfekt för att testa medelhavsrätter, ligger i närheten av Pousada Praia Da Pipa.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
Service
- Rumsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Uteplats
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Praia Da Pipa?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Praia Da Pipa till centrum. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid det bekväma hotellet Pousada Praia Da Pipa?
Gäster på det bekväma hotellet Pousada Praia Da Pipa kan parkera sina fordon på privat parkering. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Praia Da Pipa?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Pousada Praia Da Pipa är 62$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på det bekväma hotellet Pousada Praia Da Pipa?
Gästerna på det bekväma hotellet Pousada Praia Da Pipa kan betala med Mastercard, American Express och Visa samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta bekväma hotell?
På detta bekväma hotell kan gästerna välja mellan Rum med Queen size-säng, Fyrbäddsrum och Familjerum med King size-säng.